En Kolay File Market Çantası Yapımı – Örgü Çanta Modelleri

Kolay File Market Cantasi Yapimi

Kolay File Çanta Yapımı

Bugün sizlerle file market çantası yapacağız. Buna fransız file çantada deniliyor, klasik bir file çanta değil ama çok güzel o yüzden sizlerle de paylaşmak istedik. File çanta modası her zaman ve dönem devam eden bir modeldir. 2 yumak ip kullandık, 4 mm tığ kullandık arkadaşlar. Biliyorsunuz bu yılbaşından itibaren marketlerde poşet kullanımında sınırlandırmalar getirilecek. Poşeyler artık ücretli oluyor. O yüzden bu tarz doğal çantalarda kullanırsanız sizin sağlığınız ve bütçeniz açısından daha iyi olur. Tığ işi file çanta yapımı en kolay yapılan çanta modellerinden bir tanesidir.

En beğenilen örgü kategorilerimiz:

LİF MODELLERİ

İĞNE OYASI

ÖRGÜ MODELLERİ

BERE YAPIMI

YELEK MODELLERİ

Örgü File Çanta Yapımı

Hazırsanız artık file çanta yapılışına başlayabiliriz. Şimdi ben 24 zincir ile başlayacağım, bu da yaklaşık 14 cm kadar oluyor. File çantanızın ağzının ne kadar büyük olmasını istiyorsanız bunu artırabilirsiniz. Sık iğneler yaparak file market çantası yapımına başlıyoruz. Bir sonrakine geçerek bu şekilde tamaına sık iğne yapıyoruz. Bir zincir çekip dönüp hemen ilk gözden başlayarak yine sıra sonuna kadar sık iğneleri yapıyoruz. Sonuncu zincire batmayı unutmayın her sırada 23 sık iğne olacak şekilde yapalım.

Orgu file canta yapimi

File Pazar ve Market Çantası Yapımı

4. sıraya kadar geldik tamamladık bir zincir çekip tamamladık, bir ip alıp doğrudan içindne geçerek kaydırma yöntemiyle bağlıyoruz. Bir sonraki göze geçiyoruz batıp bağlıyoruz. Sık iğnede yapabilirsiniz sıkıntı değil. Burada 7 zincir yapıp bir sonraki göze geçip bağlıyoruz. Bir daha 7 zincir çekip bağlıyoruz, Her göze ayrı ayrı bu şekilde sık iğne ile bağlayarak sona kadar geliyoruz. Şimdi ne kadar sık iğneniz varsa ondan bir eksik zincirlerinizin olması gerekiyor, benim şu anda 22 tane var.

Tığ işi File Çanta Yapımı

Tığ işi file çanta yapımına devam ediyoruz. 7 tane zincir çekip dönüyorum ve ilk zincire battım ve bağladım. 7 zincir çekiyorum, bir sonrakine batıyorum ve bağlıyorum. Bir daha aynı şekilde 7 zincir çekiyorum bu şekilde devam edip sona kadar gidiyorum ve bağlıyorum. Görgüğünüz gibi arkadaşlar file market çantası yapımı bu şekilde kolayca yapılmaktadır. Ben sizler için burada paylaşıyorum, sizlerde bir an önce bu file çantasını yapın ve iyi günlerde kullanın.

Kolay File Market Çantası Yapımı Video Anlatım

İlk Yorumu Siz Yapın

Leave a Reply

DMCA.com Protection Status