Sıcacık Yün Çorap Yapımı – Patik Modelleri

sicacik-yun-corap-yapimi-anlatimli
sicacik-yun-corap-yapimi-anlatimli

Yün Çorap Nasıl Yapılır

Herkese merhaba bugün sizlerle sıcak yumuşak yünlü güzel bir patik çorap yapacağız. Bunu yaparken ben ithal bir ip kullandım ama siz 4-5 mm uyacak şekilde istediğiniz ip kullanabilirsiniz. 4,5 mm tığ kullanıyorum umarım yün çorap yapımını seversiniz ve sizde benimle birlikte yaparsınız. Bu güzel yün çorap modelinin anlatımı için Örgücü Şirin hanımefendiye teşekkür ederiz.

Patik Çorap Yapılışı

Hazırsanız bu kolay patik çorap yapımına başlayalım. Sıcacık yün çorap yapımına geçerken turuncu ip ile başlıyorum, ben turuncu ipi topukta, uc kısmında ve lastik kısmında kullanıyorum. 7 zincir ile başlıyorum. Hiç ip almadan ikinci ipe batıyorum bir sık iğne yapıyorum. Bir sonrakine sık iğne ve bir sonrakine derken sonuna kadar devam edip altı tane sık iğne yapıyorum.

patik-corap-yapilisi
patik-corap-yapilisi

En Güzel Yünlü Patik Çorap Örnekleri

Döndürüyorum en son battığım yere tekrar batıp sık iğne yapıyorum ipimide arkadan saklıyorum. 6 sık iğneyi bitiriyorum ve hemen ilk başta yaptığım sık iğneye batarak bağlıyorum.

kis aylarinin vazgecilmezi yunlu-patik-corap
kis aylarinin vazgecilmezi yunlu-patik-corap

Kış Aylarının Vazgeçilmezi Yünlü Patik Çoraplar

Evet arkadaşlar gördüğünüz gibi yün çorap yapılışı hem kolay hemde çok zevkli bir yapılışı var. Sizde bu güzel çorapın yapımına başlayarak kendinize ve sevdikleriniz bu soğuk aylarda sürpriz yapabilirsiniz.

Sıcacık Yün Çorap Yapımı Video Anlatımlı

İlk Yorumu Siz Yapın

Leave a Reply

DMCA.com Protection Status