Kışlık Eldiven Yapımı – Tığ işi Örgü Modelleri – Eldiven Örme Tarifi

Kislik Eldiven Yapimi Eldiven Orme Tarifi

Kışlık Eldiven Yapımı – Eldiven Örme Tarifi

Bugün sizlerle kışlık kar eldiveni yapacağız. Kışlık eldiven yapımı çok pratik. Ben 50 gr kadar bir ip kullandım. 3 mm tığ kullanabilirsiniz. Tığı biraz daha düşük kullandım ki çok gevşemesin. Sonuçta eldivenin sıcak tutması lazım. Çok pratik bir eldiven, 1 saat içerisinde ikisini de yapıp elinize takarak kullanabilirsiniz. Eldiven örme tarifi arayanlar için ideal bir kışlık eldiven anlatımıdır. Örgücü şirin hanımefendiye bu güzel eldiven tarifi için teşekkür ederiz.

Orgu Eldiven Modelleri ve Yapilislari

Kışlık Eldiven Nasıl Yapılır?

Kışlık örgü eldiven yapımına başlarken ilk önce başlangıç ilmeği yapıyorum. 9 zincir ile başlıyoruz. Bunu nasıl ayarlayacaksınız anlatayım. 3 parmağınızın uzunluğunda ise yeterlidir. Çocuk için yapıyorsanız bu şekilde ayarlayabilirsiniz. İp almadan ilk göze batıp bir tane sık iğne yapıyoruz ve bu şekilde başlıyoruz. Son iki ilmek kalana kadar yarım trabzan yaparak ilerliyoruz.

kislik eldiven nasil yapilir

Örgü Eldiven Modelleri ve Yapılışları

Eldivenimizin tepesini oluşturduktan sonra döne döne gideceğiz. Birleştirip yukarı çıkma yapmayacağız ki zincir izleri belli olmasın. Şimdi bir zincir çektim, ilk zincire batıyorum ve 2 tane trabzan yapıyorum. Eldiven yapımında zincir çekmeye alışmanız lazım. 7. zincire yani sık iğne yaptığımız yere batıyoruz. Dönüp sık iğnenin gözüne 6 tane yaparak devam ediyoruz.

Tig isi Eldiven Yapimi Anlatimli

Tığ işi Eldiven Yapımı Anlatımlı

Başa döndüm şimdi ilk trabzanın gözünü belirleyip hemen batıp 2 tane trabzan yapıyorum. Döndürüp 8 tane trabzan daha yapıyorum. Ve buraya 2 tane trabzan yapıyorum tekrar 2 tane trabzan yapıp 8 trabzan yapıyorum. Gördüğünüz gibi eldiven yapılırken bol bol zincir çekip trabzanlar yapıyoruz. Kışlık eldiven yapımında en önemli püf noktası elinize soğuk hava girmesini önleyecek şekilde boşluk bırakmadan yapmaktır.

Eldiven Yapımı Türkçe Video Anlatımlı

İlk Yorumu Siz Yapın

Leave a Reply

DMCA.com Protection Status