Tığ İşi Yusufcuk Battaniye Modeli Yapımı – Battaniye Yapılışları

tig isi yusufcuk battaniye modeli yapimi
tig isi yusufcuk battaniye modeli yapimi

Tığ İşi Yusufcuk Battaniye Modeli Yapımı

Herkese merhaba bugün sizlerle yusufcuk battaniye modeli yapacağız. Şimdi ben bunu koton iple yaptım sizde herhangi bir koton ip kullanabilirsiniz. 4 mm tığ kullanacağız. Hazırsanız hemen battaniye yapımına başlayabiliriz.

yusufcuk bebek battaniyesi yapilisi
yusufcuk bebek battaniyesi yapilisi

Yusufcuk Bebek Battaniyesi Yapılışı

Bizim bir tane yusufcuğumuz 18 trabzandan oluşmaktadır. Sizde kaç tane yusufcuk yapacaksanız her biri 18 zincirden oluşmaktadır. Şimdi ben 2 tane 18 çekicem 36 edicek. 5 ekleyeceğim 41 tane zincir ile başlayacağım. Şimdi dönüyorum 4 tane zincir atlayıp 5.ye batıp bir tane trabzan yapıyorum. Bir zincir çekip bir atlayıp bir sonrakine batıyorum bir trabzan yapıyorum bu şekilde sıra sonuna kadar kutucuklar yaparak ilerliyorum. Yusufcuk bebek battayesi oluşmaya başladı.

En Güzel Battaniye Yapılışları

Sıra sonuna kadar kutucuklar yaptıktan sonra 4 zincir çekip dönüyorum ilk trabzanın üstüne batıyorum bunun yanına 17 tane trabzan yapıyorum. Bir zincir boşluğuna şeklinde 17ye tamamlıyorum. Bir zincir çekiyorum yine aynı şekilde ilerliyorum. Evet hanımlar bu güzel yusufcuk battaniye modelinin yapılışı bu şekildedir. Battaniye yapımı ile ilgili sormak istediğiniz sorular varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. Sağlıcakla kalın.

Yusufcuk Battaniyesi Yapımı Videolu Anlatım

İlk Yorumu Siz Yapın

Leave a Reply

DMCA.com Protection Status