Dikdörtgen Şal Yapımı Anlatımlı – En Güzel Kolay Dikdörtgen Şal Modeli Yapılışları – Şal Örnekleri

dikdortgen-sal-yapimi-anlatimli
dikdortgen-sal-yapimi-anlatimli

Dikdörtgen Şal Yapılışı Anlatımlı

Herkese merhaba, bugün sizlerle dikdörtgen şal yapımı nasıl yapılır bunu paylaşacağım. Dikdörtgen şal olarak rahatlıkla bunu kullanabilirsiniz. Ben bu örneği gördüm ve beğendim sizler içinde yapmak istedim. 4 mm tığ kullanacağız arkadaşlar. Hazırsanız hemen dikdörtgen şal yapımına başlayabiliriz. Tığ ile şal modeli yapılışı sizlerin isteği ve talebi üzerine sitemizde paylaşılıyor. Umarım bu güzel dikdörtgen şal örneğini beğenerek benimle birlikte yaparsınız.

kolay-dikdortgen-sal-modeli-yapilisi
kolay-dikdortgen-sal-modeli-yapilisi

En Güzel Dikdörtgen Şal Modeli Yapılışları

Şimdi bu şal modeli tarifimize başlarken başlangıç ilmeği ve trabzanlarımızı yapıyoruz. 20’nin katlarında zincir çekiyoruz ve en sonunda artı 13 zincir çekiyoruz. Ben videodaki örneği 53 sık iğne ile başladım. Şimdi de 33 zincir çekerek daha küçük örnek ile gösteriyorum.Hemen ilk zinciri atlıyorum ikinciden başlayarak sık iğne yapıyorum. Toplamda 32 sık iğne olacak. 8 zincir çekiyoruz. Şimdi burada 3 tane sık iğne atlayıp 4. ye batıp bir tane trabzan yapıyorum. Hemen yanına 5 tane daha yapıp altıya tamamlıyorum.

gelingorumce-net-sal-modeli-anlatimli
gelingorumce-net-sal-modeli-anlatimli

Şal Örnekleri Nasıl Yapılır

6 zincir çekiyorum, 4 tane sık iğne atlıyorum 5. ye batıyorum ve tekrar 6 tane trabzan yapacağım. Yine altı zincir çekiyorum dört tane atlayıp beşinciden başlayarak altı tane trabzan yapıyorum. Şal örnekleri nasıl yapılır öğrenmiş olduk. Örgücülerin en fazla tercih ettiği modellerden biri olan şal modelleri ve örnekleri yapılışı her zaman sevilen örgü modelleri olmuştur. Dikdörtgen şal örneği yapımını aşağıdaki videomuzu izleyerek sizde rahatlıkla ve kolayca yapabilirsiniz.

Diğer modellerimize göz atabilirsiniz; 

Adım Adım Şal Yapılışı: http://gelingorumce.net/category/sal-yapilisi/

Bayan Yelek Örnekleri: http://gelingorumce.net/category/yelek-modelleri/bayan-yelek-ornekleri/

Dantel Modelleri: http://gelingorumce.net/category/dantel-modelleri/

Atkı Yapımı: http://gelingorumce.net/category/atki-yapimi/

 

Dikdörtgen Şal Yapılışı Videolu Anlatım

İlk Yorumu Siz Yapın

Leave a Reply

DMCA.com Protection Status